Spora, Sporcuya Destek

Bursa’mızda eğitimden sağlığa, sanattan spora birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan Uludağ Rotary Kulübü’nden sağlıklı yaşama yönelik bir organizasyon daha, HASTAVUK ana sponsorluğunda gerçekleşti.

10.Uludağ Rotary Okullar Arası Kros Yarışlarına her sene olduğu gibi bu senede yüzlerce öğrencinin katıldı.

Bursa’nın köklü firmalarından HasTavuk firmasının ana sponsorluğunda sabah saat 09.00 da başlayan yarışlar, gençlerde ve küçüklerde 2005-2006 doğumlular, yıldızlarda 2003-2004 doğumlular ve gençlerde 1999-2000-2001-2002 doğumlular kız ve erkek ayrı olmak üzere altı kategoride yapıldı. Yarışmalara 600’ün üzerinde çocuk katıldı.

Uludağ Rotary Kulübü adına konuşan Dönem Başkanı Murat Çağlar;

“Kros yarışları, kırlarda ve ormanlarda, hendeklerden, yükseltilerden çukurlardan ve akarsulardan geçerek sonbahar ve kış aylarında yani doğaya ve araziye karşı yapılan dayanıklılık yarışlarıdır. Amaç, atletlerin her türlü hava koşullarında azim ve iradelerinin kuvvetlendirilmesi ve dayanıklılıklarının arttırılmasıdır.

Bununla birlikte, gençlerin yarışma heyecanını yaşamaları, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır” dedi..

HasTavuk Halkla İlişkiler Müdürü Bircan Özkan “Çocukların beyinsel ve zihinsel gelişimi için proteinin, doğru beslenmenin ve bunların yanında sporun önemi büyük. Bu konulara dikkat çekmek, geleceğimizin mimarları çocuklarımıza destek vermek için HasTavuk olarak 3 senedir bu organizasyonda yer alıyoruz. Bundan sonra da sağlıklı yaşama desteklerimiz devam edecek ”dedi

Yarışlara katılan tüm sporculara çeşitli hediyeler verildi. Dereceye giren sporculara takdim edilen madalya ve kupalarının yanında burs destekleri sağlanacağı belirtildi.

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn